LOVE

Série knižních vazeb LOVE vznikla jako výtvarná hra s konstrukčními prvky knižní vazby.

Notýsky LOVE můžete zakoupit na e-shopu nebo v papírnictví Papelote.

Notýsek I WONDER... je sestaven ze čtyř složek voluminézního papíru, složky jsou našity na vazy z proužků papíru. Obálku tvoří přířez kartonu. Je nalepen u hřbetu na první a poslední složku bloku. V příloze je uveden seznam vlastností Vaší drahé polovičky, nad kterými můžete žasnout.

Vazbičku VOLNOST, ROVNOST, BRATRSTVÍ bych rád nabídnul ženám (především intelektuálkám) jako ochranu proti velikonočnímu násilí. Nápis vybízí ke genderové rovnosti. Šití provedeno stehem dálněvýchodních buddhistických vazeb.

LOVING AND SHOPPING, dvě nejoblíbenější aktivity žen a dívek. Vstříc tomuto tématu vychází nový model série LOVE. Jednotlivé listy jsou z lehkého voluminézního papíru, obálka z hedvábného papíru, šití tenkou hedvábnou nití se kvůli výtvarnému efektu ocitá téměř za hranicí funkčnosti.

Notýsek LÁSKY ČAS je doslovným opisem prvomájového tématu. Pomocí pohyblivé ručičky můžete na hodinách nastavit svou volbu termínu. S odstupem času mě jen mrzí, že není zařazena kolonka „NAVĚKY“. Hračka byla vyrobena pouze v deseti kusech.

Notýsek WHY NOT WHEN I LOVE YOU! je další variantou na téma LOVE. Knižní komplet je sestaven ze čtyř složek. Složky jsou sešity do bloku ve dvou šicích místech – vazy tvoří proužky černého papíru. Obálka je tvořena přířezem kartonu, je na blok přichycena pouze u hřbetu. Kruhový štítek je vykrojen ze samolepící folie. Nápis vytiskl René Řebec v sítotiskové dílně VŠUP.

JOY je výsledkem maximálního zjednodušením knižní vazby. Složky jsou spojeny jedním stehem, obálku tvoří pouze dvoulist papíru nalepený na přední a zadní stranu knižního bloku.

DON´T BE BORING je šitá po evropském způsobu - na vazy z papírových proužků, ale obálka je uspořádána po vzoru čínské kapsové knihy. Je připevněna ke knižnímu bloku pouze prostřednictvím záložek, takže prostor mezi obálkou a předsádkou zůstává dutý.

LOVE AND KISS je vazba šitá stehem islámských knižních vazeb. Deska je tvořena přířezem voluminézní bílé lepenky, je jednoduše přilepena na přední a zadní stranu knižního bloku.

LOVE IS FRAGILE je inspirována knižní vazbou egyptských Koptů. Složky jsou spojeny vzájemným provlékáním nití, desky jsou připojeny zároveň s šitím knižního bloku.

©