Naše dílna je určena pro ruční zpracování individuálních zakázek nebo malonákladové produkce. Provádíme všechny knihařské práce, např. vazby knih, kartonáž nebo pasparty. Jsme vybaveni pro bigování, perforování, šití drátem, horkou ražbu, výsek, řezání bloků apod. Více informací o naší činnosti a cenách Vám podáme na naší adrese, mailem nebo telefonicky.

Nejraději pracujeme na projektech, na kterých se můžeme podílet tvůrčím způsobem, např. technologickým řešením vazby nebo výtvarnou spoluprací. Mezi nejzajímavější ZAKÁZKY, které jsme zpracovali, patří například adjustace souboru grafik Zdeňka Sýkory Létání (podle návrhu Zdeňka Zieglera), vazba knihy monumentálního formátu Šumava Josefa Váchala, pouzdro na cenu Jindřicha Chalupeckého (podle návrhu Heleny Šantavé), nebo vazba reklamní publikace Herbář pro agenturu Leagas Deleaney.

Mezi nejnověji zpracovanými tituly jsou např. reprint publikace Kaladý aneb útočiště řeči v původní úpravě Zdenka Rykra, soubor grafik a textů Až všechno skončí Vladimíra Kopeckého (grafická úprava Pavel Jedlička), tituly Stéphane Mallarmé: Igitur v úpravě Otakara Karlase, František Štorm: Ermina Bar Monolog s dřevoryty autora, autorská kniha J ... Jiřího Černického, publikace Tvoje Věc v úpravě Matěje Hanauera, Žít svůj život v úpravě Tomáše Coufala nebo Baugruppe podle návrhu Petra Babáka a další.

new

Šumava

Monumentální zakázkou byla vazba reprintů Váchalovy Šumavy. Svázal jsem asi dvacet kusů. Z toho pět potažených speciální dřevěnou dýhou, deset celokožených a pět polokožených.

Potah dýhou se mi zdál přiměřený charakteru tiskoviny - dobře vystihoval, že jde o kopii zhotovenou ofsetem (nikoliv dřevorytem jako je tomu u originálu). Na přání zákazníků jsem však další svazky potáhoval kůží. Blok má formát B2 - na potah desek byly použity největší usně jaké v Solnici byly k dispozici. Poslední vazby byly z úsporných důvodů zhotoveny jako polokožené.

Korpus díla tvoří "obchodní" vazba s pružným hřbetníkem, desky jsou ze tří vrstev lepenky, hřbetník ze dvanácti vrstev kartonu. Kapitálek je ručně vyšívaný.

Herbarium

Jednou z nejzajímavějších zakázek, kterou jsem kdy zpracovával, byla kupodivu komerční publikace, reklama na minerální vodu Rajec. Pod názvem Herbarium se skrývala půvabná knížka, kterou výtvarně zpracoval tým komunikační agentury Leagas Delaney v čele s art direktorkou Pauline Kerleroux, absolventkou VŠUP. Zakázka byla pro mne nelice inspirativní, protože jsem se na jejím návrhu měl možnost podíllet. Navrhoval jsem funkční řešení předmětu.

Publikace byla do detailu propracovaná. Knižní blok skrýval plno tajemných zákoutí - všitých příloh, vlepených skládaček či vložených listů. Desky byly potaženy jako celopapírové, s přesně umístěnou hřbetní linkou. Svazek byl vložen do kartonového pouzdra, které bylo zdobeno slepotiskem - ražbou ze štočků.

©